İŞİMİZ EKMEĞİMİZ, İŞ YERİMİZ ONURUMUZDUR...

TÜRKİYE YOL-İŞ SENDİKASI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

18.05.2022

ATATÜRK'Ü ANMA,
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Türkiye YOL-İŞ Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"103 yıl önce Samsun'dan doğan güneş; tüm saldırılara, haksızlıklara, hukuksuzluklara karşın ülkemizi aydınlatmaya devam ediyor. 19 Mayıs, milli mücadelenin başladığı Anadolu'da Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı gündür.

19 Mayıs, tarihimizdeki dönüm noktalarından biridir. Yok edilmek istenen Türk milleti için 19 Mayıs 1919 bağımsızlığa, çağdaşlaşmaya ve demokratikleşmeye giden yolun ilk adımıdır.

19 Mayıs, emperyalist işgale ve paylaşıma karşı uyanışın, başkaldırının adıdır.

19 Mayıs, diriliş günüdür.

Bu başkaldırının önderi Mustafa Kemal Atatürk, mimarları ise Kuvayi Milliyeciler ve bir bütün olarak Türkiye halkıdır.

"Bağımsızlık benim karakterimdir" diyen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı kazanıldı, yok edilmek istenen bir ulus ayağa kaldırıldı. Bu kalkış, dünyadaki bütün esir uluslara örnek oldu, onlar için de özgürlüğe giden yolu aydınlattı.

Büyük önder Atatürk,  Kurtuluş Savaşı'nı kazandıktan sonra Cumhuriyeti kurdu, devrimleri gerçekleştirdi. Bunları da yeterli görmeyerek, ülkenin daha da ileri gitmesi için devrimlerin korunmasını ve geliştirilmesini istiyordu. Bağımsızlığımızın korunması görevini Türk gençliğine verdi.

Atatürk Türk gençliğine güveniyordu. Onun içindir ki Gençliğe Hitabeyi yazdı. Bu bakımdan gençlere önemli ve büyük görevler düşmektedir. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesine başta gençler olmak üzere emekçiler sahip çıkmaktadır.

Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkanlara selam olsun.

Türkiye YOL-İŞ Sendikası olarak, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ülkemizin kurtuluşunda şehit düşenleri rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyoruz."