İŞİMİZ EKMEĞİMİZ, İŞ YERİMİZ ONURUMUZDUR...

TÜRKİYE YOL-İŞ SENDİKASI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN29.08.2021

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI
COŞKU İLE KUTLUYORUZ

 

           

Türk Milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan 30 Ağustos, emperyalist Avrupa devletlerine karşı dünyada kazanılmış ilk ve tek anti-emperyalist savaştır.

Ulu Önderimiz Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal’in, 22 Eylül 1922’de “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri” emriyle 26 Ağustos 1922 günü başlayıp 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Baş Komutanlık Meydan Savaşı ile ulusumuzun sınırları çizilerek, Cumhuriyetin temelleri atılmıştır.

Yunan işgaline son vererek Kurtuluş Savaşını kesin bir askeri sonuca bağlayan 30 Ağustos Zaferi, Türk tarafının Lozan’a önemli bir diplomatik avantajla katılmasını sağlayarak Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm dünya ülkelerine kabul ettirmiştir.

Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan30 Ağustos, emperyalist Avrupa devletlerine karşı dünyada kazanılmış ilk ve tek anti-emperyalist savaştır. Bu Zafer, tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, emperyalizme başkaldırıp, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelmelerini de sağlamıştır.

Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, verdiği süre içinde düşman askerlerinden Çiğiltepe'yi alamadığı için beylik tabancasıyla intihar eden Albay Reşat Beyi ve bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.

Tüm dünya ülkelerine, varlığımızın ve özgürlüğümüzün teminatı olan demokratik, laik Türkiye Cumhuriyetini, ülkesiyle bölünmez bütünlüğünü birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar koruyacağımızdan asla kuşku duyulmaması gerektiğini bir kez daha ifade ediyoruz...

 

                                                                                                                                                      TÜRKİYE YOL-İŞ SENDİKASI

                                                                                                                                                      GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU