İŞİMİZ EKMEĞİMİZ, İŞ YERİMİZ ONURUMUZDUR...

TÜRKİYE YOL-İŞ SENDİKASI

Genel Başkanımız Ramazan AĞAR Kamu TİS Görüşmelerine Katıldı

Genel Başkanımız Ramazan AĞAR Kamu TİS Görüşmelerinde TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ'in Ortak Taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat BİLGİN'e İletti

 

  • Kamu TİS
  • Kamu TİS
  • Kamu TİS
  • Kamu TİS


Genel Başkanımız Ramazan AĞAR Kamu TİS Görüşmelerinde TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ'in Ortak Taleplerini

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat BİLGİN'e İletti

Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu üyesi sendika Genel Başkanları TÜRK-İŞ Genel Merkezinde bir araya geldi.  Bağıtlanacak toplu iş sözleşmeleri hakkında görüş ve taleplerini gözden geçiren heyet, HAK-İŞ konfederasyonu ile birlikte yaklaşık kamuda çalışan 700 bin işçinin 2021 ve 2022 yılı maaş zamları için ortak talep metnini oluşturdu.

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve aynı zamanda Genel Başkanımız Ramazan AĞAR önderliğinde TÜRK-İŞ Genel Merkezinden hareket eden heyet, 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na hareket etti. Burada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat BİLGİN ile bir araya gelen heyet, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ'in 2021-2022 yıllarını kapsayan kamu işçisinin en düşük brüt ücretinin 4 bin 800 TL'ye yükseltilmesi, 2021-2022 için ilk 6 ay %20, diğer 6 aylar için enflasyon+%3 refah payı talep etti. Ayrıca sosyal yardım ödemelerinde içinde bulunduğu idari ve mali taleplerde bulunuldu.

 

TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ Kamu Toplu İş Sözleşmesi Ortak Talep Metni İçin Tıklayınız

.