İŞİMİZ EKMEĞİMİZ, İŞ YERİMİZ ONURUMUZDUR...

TÜRKİYE YOL-İŞ SENDİKASI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN

22.04.2021

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE

ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN 

"Ulusu yine ulusun gücü kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir" inancı ile mücadeleye başlayan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920 de Türk Ulusunun iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisini toplamıştır.

23 Nisan 1924 tarihinde, Ulusun ilk kez yönetme yetkisini kullanmaya başladığı bu günün Bayram olarak kutlanmasına karar veren Atatürk, 23 Nisan 1929 da bu Bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Büyük Millet Meclisinde alınan kararlar ile kurtuluş savaşını başarı ile tamamlayan Mustafa Kemal Atatürk, o eşsiz dehası ile aldığı kararla ilelebet yaşayacak Türk Ulusunu, geleceğin teminatı olan çocuklara bırakmıştır.

Hiç kuşkusuz çağdaş bilgiler ve ülke sevgisi ile donatılmış olarak yetiştirilen özgür düşünce yapısına sahip çocuklar, Atatürk devrim ve ilkelerinin bekçisi olarak, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet varlığını sürdürmesinin güvencesi olacaktır. 

Ulusumuz adına egemenlik yetkisini kullanan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ilelebet ulusumuz adına yönetim yetkisini kullanacaktır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Dünya çocuklarına armağan edilen ilk çocuk bayramı, tüm dünya çocukları ile birlikte el ele yürek yüreğe kutlanacaktır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Ulusal Kurtuluş savaşının simgelerinden biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve bu bayramın ilanına kadar ki mücadelesi tüm ezilmiş ülkelerin kurtuluşu için örnek olmaya devam edecektir.

Başta, ülkemizi bölmek isteyen, askerimizi, polisimizi alçakça şehit edip, ülkemizde yaşayanları hunharca katledip çocuklarımızı yetim bırakan şer güçleri ve gerisindeki alçaklar olmak üzere herkes bilmelidir ki; Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün önderliğinde şehitlerimizin var ettiği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır.

Ne Mutlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yılını Yürekten Kutlayanlara.

Ülkemiz ve Tüm Dünya Çocuklarının Bayramları Kutlu olsun...

 

 

 Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Genel Merkez Yönetim Kurulu